Lovela Baby

zvýšení prodejů

o 50 %

dosah příspěvků

2 600 000

příspěvků s #lovelababy

430

zvýšení prodejů

dosah příspěvků

příspěvků s #lovelababy

o 50 %

2 600 000

430

ÚŠPĚŠNÝ VSTUP DO E-COMMERCE ZA POMOCI INFLUENCERŮ

Aby vám fungovala spolupráce s influencery, potřebujete dvě věci. Důkladně poznat svou cílovou skupinu a připravit kvalitní obsah, který ji osloví. To se potvrdilo u kampaně pro šetrné čistící a prací prostředky Lovela, které jsme pomohli s úspěšným vstupem do e-commerce. Naše strategie na Instagramu ve spolupráci s influencery zvýšila povědomí o značce a zároveň významně podpořila prodeje. Jak jsme to dokázali?

ONLINE PARTNER PRO ŽÁDANOU ZNAČKU V RETAILU

Prací a čistící prostředky Lovela jsou v Česku známé zejména díky svému hypoalergennímu složení. Proto se hodí pro praní dětského oblečení a ocení je také alergici. Lovela ve svém segmentu dlouhodobě patří k nejžádanějším značkám, své zákazníky však doposud výhradně oslovovala prostřednictvím kamenných obchodů a offline reklamy. Alespoň to platilo do začátku roku 2019, kdy jsme pro ni zrealizovali vůbec první kampaň v digitálním prostředí.

JAK NEJLÉPE VSTOUPIT NA DIGITÁLNÍ TRH?

S klientem jsme hledali cesty, jak vstoupit na digitální trh s cílem docílit maximálního zásahu a rozšířit povědomí o jeho výrobcích. Náš výzkum a údaje od klienta nás navedly k tomu, abychom cílili na maminky ve věku 18 až 24 let a dále 25 až 34 let. Obě tyto skupiny často chodí na Instagram. Sdílí tu své rodinné zážitky, druží se s dalšími maminkami, a především si vzájemně doporučují zboží. Proto bylo logické, aby kampaň probíhala na této sociální síti.

SOUTĚŽ JAKO SPRÁVNÁ MOTIVACE

Abychom cílovou skupinu motivovali, připravili jsme soutěžní kampaň na Instagramu s leitmotivem „Properte se do L.A.“

Ukázka kreativy soutěžního postu na Insgramu Lovely.

Soutěž probíhala od 1. do 28. února. Mohl se do ní zapojit kdokoliv, kdo sdílel na Instagramu fotku nebo video při praní s hashtagem #love_la a označením profilu Lovely. Účastníci se mohli těšit na tyto 3 typy cen:

  • 1. cena – zájezd do Los Angeles pro čtyřčlennou rodinu
  • 2. cena – nový kočárek
  • 3. cena – roční zásoba produktů Lovela (prací prášky, mléko nebo pleny)

Zájezd do L. A. vyhrál nejkreativnější post, o kterém rozhodovala odborná porota. Kočárek putoval k autorovi příspěvku s nejvyšším počtem lajků. Třetí typ ceny jsme losovali každý soutěžní týden.

SPOJENÍ INFLUENCERŮ A PPC REKLAMY UMÍ KOUZLA

Pro zvýšení dosahu soutěže jsme oslovili ke spolupráci influencerky na Instagramu. Vybírali jsme opět ze skupiny maminek odpovídající cílové skupině Lovela, abychom přes jejich sledující oslovili followery sdílející stejné zájmy.

Do kampaně se zapojilo dohromady 40 influencerek. Zhruba 30 z nich bychom mohli zařadit do skupiny mikroinfluencerek a 10 mezi významné makroinfluencerky:

Mezi ambasadorkami značky byly například:

MAMADOMISHA, PŘES 270 TISÍC SLEDUJÍCÍCH

KAMILASIKL, PŘES 88 TISÍC SLEDUJÍCÍCH

TEREZAKADERABKOVA, PŘES 117 TISÍC SLEDUJÍCÍCH

Organický dosah kampaně jsme navíc podpořili 4týdenní placenou propagací, konkrétně zaměřenou na:

  • Promované posty a Stories na Instagramu Lovely.
  • Bannerovou reklamu na hlavní straně e-shopu Feedo.cz, u kterého jsme chtěli kampaní podpořit také prodej výrobků Lovela.

PŘES 2 TISÍCE SLEDUJÍCÍCH

Abyste úspěšně vstoupili do e-commerce s produktem pro každodenní používání, potřebujete spojit zajímavý obsah s podporou cílové skupiny. V rámci kampaně nám Instagram posloužil k obojímu. Spojení atraktivního formátu soutěže a spolupráce s influencerkami maminkami, nám na této sociální síti umožnilo jednoduše oslovit vhodné publikum a podpořit prodej i povědomí o značce.

Lovela díky kampani s influencerkami získala během měsíce přes 2 tisíce relevantních sledujících uživatelů na Instagramu, se kterými bude dále pracovat. Zároveň jí soutěž přinesla užitečná data o cílové skupině na sociálních sítích, která může v budoucnu využít u dalších kampaní. V období kampaně navíc došlo ke zvýšení prodejů o více než 50 %.

Máte pro nás práci?
Napište nám.